Fotowoltaika Kielce

Tania energia ze słońca

Interesują Cię doskonałej jakości panele fotowoltaiczne w Kielcach, gdzie mamy siedzibę, a także na terenie całej Polski? Zobacz naszą ofertę! Profesjonalny montaż fotowoltaiki, dystrybucja paneli fotowoltaicznych i korzystna wycena instalacji fotowoltaicznych w Kielcach i nie tylko nie mają dla nas tajemnic.

Polska ma optymalne warunki do produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej (na takim samym poziomie jak Niemcy, gdzie technologia PV rozwija się od 20 lat).

Panele fotowoltaiczne w Kielcach i innych polskich miejscowościach nie przegrzewają się tak, jak to ma miejsce w krajach o wyższej temperaturze i intensywniejszym napromieniowaniu. Największą sprawność uzyskują przy niskiej temperaturze i słonecznej pogodzie.

Średnio w Polsce z 1 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej uzyskujemy 1000 KWh energii elektrycznej. Oczywiście jest to zależne od usytuowania paneli względem stron świata.

Instalacja, dystrybucja i sprzedaż paneli fotowoltaicznych w Kielcach oraz na terenie całego kraju to usługi, które pełnimy na co dzień, by nasi klienci mogli cieszyć się z niskich rachunków za prąd.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Dla prosumentów obowiązuje system net meteringu (opustów).

Wielkość opustu:

 • fotowoltaika w Kielcach i innych miejscach w kraju nie większa niż 10 kWp – 80%
 • instalacja fotowoltaiczna w Kielcach i innych miejscowościach na terenie kraju powyżej 10 kWp – 70%

Przykładowa kalkulacja:

 • Roczne zapotrzebowanie – 5 000 kWh (ok. 3 000 zł/rok)
 • Produkcja instalacji PV – 5 500 kWh
 • Bieżące zużycie (30%) – 1 650 kWh
 • Nadwyżka oddana do sieci – 3 850 kWh
 • Możliwość odbioru z sieci (80% nadwyżki) – 3 080 kWh
 • Pobór z sieci = 5 000 – 1 650 = 3 350 kWh
 • Faktura klienta po zainstalowaniu PV =
  opłaty stałe (ok. 10 zł/mc) + (3 350 – 3 080 kWh) x opłaty zmienne = ok. 280 zł/rok (oszczędność 91%)
Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?
Zalety użytkowe
 • Gwarancja żywotności
  producenci paneli fotowoltaicznych gwarantują sprawność wynoszącą minimum 85% na 25 lat.
  Panele mają żywotność 25-30 lat.
  Gwarancje mechaniczne na inwerter, konstrukcje i panele fotowoltaiczne wynoszą 10 lat.
 • Bezobsługowość
  instalacja paneli fotowoltaicznych w Kielcach i innych rejonach Polski, gdzie zajmujemy się montażem nie wymaga bieżącego serwisu ani wymiany elementów. Użytkowanie właściwie ogranicza się do okresowego mycia (w przypadku dużego zabrudzenia) oraz kontroli działania.
 • Wartość nieruchomości
  montaż fotowoltaiki w Kielcach i w każdej innej miejscowości zapewnia wzrost wartości użytkowej (np. ogrzewanie elektryczne, klimatyzacja, itd.) i ekonomicznej nieruchomości.
 • Ekologia
  instalacja nie powoduje hałasu, a panele podlegają recyklingowi.
 • Prosty montaż
  standardowy montaż paneli fotowoltaicznych w Kielcach i każdym innym mieście w domu trwa 1-2 dni oraz nie wymaga znaczących ingerencji w budynek.
Zalety ekonomiczne
 • Oszczędności w kosztach prądu
  w przypadku instalacji domowej możliwe nawet w wysokości 94% (zostają tylko opłaty stałe ok. 10 zł/mc), a w przypadku fotowoltaiki dla firm w Kielcach i innych miejscowościach w Polsce średnio o 30-50% niższe faktury.
 • Zabezpieczenie przed podwyżkami
  w kontekście rosnących cen energii własna elektrownia zapewnia niezależność od wydarzeń rynkowych. Mamy własne źródło wytwarzania ze stałą ceną przez minimum 25 lat.
 • Ulga podatkowa
  od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje ulga podatkowa – koszt instalacji fotowoltaicznej w Kielcach i nie tylko można odliczyć od podstawy opodatkowania (do 53 000 zł). Dzięki temu, montaż fotowoltaiki jest ok. 20% tańszy. Rolnicy mogą odliczyć koszt instalacji od podatku rolnego.
 • Dotacja
  „Mój Prąd” 3000 zł
 • Okres zwrotu z inwestycji
  przy obecnych cenach energii elektrycznej i skali inwestycji okres zwrotu za montaż paneli fotowoltaicznych w Kielcach i innych miejscowościach w Polsce wynosi średnio 5-7 lat.

Zapewniamy profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznych w Kielcach oraz na terenie całego kraju. Korzystamy wyłącznie z komponentów wiodących producentów – wszystko po to, byś nie musiał się martwić o jakość i trwałość montowanych przez nas elementów.
Dodatkowo każda instalacja fotowoltaiczna w firmie lub domu w Kielcach i wszędzie indziej w Polsce jest dla nas sprawą indywidualną, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić dobór najefektywniejszych w danym przypadku podzespołów.

Dzięki opatentowanej technologii InvisibleCell® połączenia elektryczne są niewidoczne, a moduły fotowoltaiczne całkowicie czarne. Mamy możliwość tworzenia wzorów i motywów graficznych bezpośrednio na powierzchni paneli fotowoltaicznych.

Floor® to moduł fotowoltaiczny, po którym można chodzić.
Dzięki nowej technologii opatentowanej przez Invent można go instalować w podłogach.

Jeśli więc solidna firma fotowoltaiczna w Kielcach, to przedsiębiorstwo, którego usług potrzebujesz, sprawdź 4 ECO! Oferujemy również:

Zobacz ceny fotowoltaiki w Kielcach i skontaktuj się z nami. Pamiętaj, że instalacja fotowoltaiczna to przede wszystkim inwestycja, której koszty zwracają się w trakcie użytkowania.

ZOBACZ KATALOGI Invent >