Ulga inwestycyjna w podatku rolnym – co jeszcze warto wiedzieć?
Warto podkreślić, że istnieją jeszcze inne warunki otrzymania ulgi inwestycyjnej w podatku rolnym. Osoba chcąca z niej skorzystać jest zobowiązana wykazać, że energia elektryczna wytwarzana przez fotowoltaikę zostaje wykorzystana wyłącznie na rzecz gospodarstwa rolnego. Oznacza to, że ulga inwestycyjna nie będzie przysługiwać rolnikom, którzy pozyskany prąd użytkują na przykład w zakresie oświetlania domu.
Należy ponadto wspomnieć, że osoby jednocześnie rozliczające PIT-36, 36L lub 37, a także posiadające dom mogą otrzymać inną ulgę z racji zakupu fotowoltaiki, która odliczana jest od wspomnianego podatku. Właściciele gospodarstw rolnych powinni mieć ponadto na uwadze kwestię lokalizacji posiadanych gruntów rolnych. Jeżeli znajdują się one poza granicami gminy, w której zarejestrowano inwestycję, wówczas nie ma możliwości skorzystania z ulgi inwestycyjnej.
Na wszelkie pytania dotyczące tych kwestii chętnie odpowiedzą nasi specjaliści.
Ulga inwestycyjna – kiedy przepada i czy może być kontynuowana przez następcę?
Kwestia zasad dotyczących ulgi inwestycyjnej od lat budzi niemało wątpliwości, zwłaszcza w przypadku mniej oczywistych sytuacji. W trosce o to, aby nasi klienci mogli podejmować świadome decyzje, zawsze służymy profesjonalną poradą, posiadając aktualne informacje na temat przepisów.
Do jednych z częstych pytań należy to, kiedy przepada ulga inwestycyjna. Rolnik powinien mieć na względzie, że stanie się tak wówczas, gdy zmieni przeznaczenie obiektów, które obejmowała bądź je sprzeda. Co istotne, ta sytuacja dotyczy również urządzeń.
Jeśli zaś chodzi o kontynuację ulgi inwestycyjnej dla rolnika, warto wiedzieć, że w sytuacji, gdy nie została wykorzystana, jak najbardziej przechodzi na następców. W takim przypadku musi zostać spełnionych kilka warunków, o których mówią przepisy.
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące tej oraz innych kwestii związanych z ulgą inwestycyjną dla rolników, analizując indywidualną sytuację naszego klienta.