Rekuperacja

Mając na uwadze dbałość o komfort Klientów oraz środowisko w naszej ofercie znajduję się również system rekuperacji – czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Rekuperacja polega na odzysku ciepła w systemie wentylacji. Zużyte powietrze o wysokiej temperaturze, które jest odprowadzane z pomieszczeń mieszkalnych, mija się w wymienniku ze świeżym nawiewanym z zewnątrz. Taka wymiana pozwala zmniejszyć straty cieplnej wentylacji o nawet 90%.   Cały proces przebiega niemal bezgłośnie i przy minimalnym zużyciu energii.

Najważniejszą zaletą rekuperacji jest oszczędność energii potrzebnej do ogrzewania budynku zimą oraz chłodzenia latem – nawet do 70%. Niezależnie od pory roku użytkownik może cieszyć się świeżym powietrzem w optymalnej ilości bez konieczności otwierania okien i bez uciążliwych hałasów. Dzięki zastosowaniu filtrów, powietrze nawiewane jest oczyszczone z zanieczyszczeń i pozbawione alergenów co jest dużym atutem w przypadku alergików.

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację

ikony-oszczednosci

Oszczędność

w granicach 60-70% w zakresie
ogrzewania/chłodzenia pomieszczeń
ikony-bez-kurzu

Czyste powietrze

wolne od kurzu i alergenów
ikony-natlenione

Świeże

i odpowiednio dotlenione powietrze
ikony-zdrowie

Poprawa zdrowia i samopoczucia

użytkowników

Rekuperacja

 

zapewnia stały dopływ świeżego powietrza, co jest niezbędne w przypadku pomieszczeń, w których przebywa duża liczba osób. Dzięki zastosowanym urządzeniom zużyte powietrze jest usuwane i zastępowane świeżym, wilgotnym i dotlenionym.

Rekuperacja może być instalowana zarówno w obiektach o charakterze służbowym, jak i prywatnym stąd nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i firm.