Montaż pomp ciepła Kielce

 

Dlaczego warto wybrać instalację pompy ciepła?

 • Niższe koszty budowy domu – instalacja pompy ciepła w Kielcach czy innej miejscowości w Polsce sprawia, że nie potrzebujemy budować komina oraz magazynu opału.
 • Nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę – przy niektórych źródłach ciepła jest to zasadnicza kwestia wpływająca na trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania.
 • Odpowiednio dobrana do powierzchni i kubatury obiektu pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa. Nie ma potrzeby ładowania opału, czyszczenia pieca i jego rozpalania. Wystarczy regularnie opłacać rachunki za energię elektryczną.
 • Pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym – w miejscu jej eksploatacji nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego. Montaż pomp ciepła w Kielcach czy innym miejscu na terenie kraju sprawdzi się więc wtedy, gdy troska o środowisko jest Ci bliska. Spaliny, które wydobywają się z elektrowni podczas produkcji energii elektrycznej zużywanej przez pompę ciepła, są o wiele mniej szkodliwe niż zanieczyszczenia emitowane z kominów domków jednorodzinnych.
 • Szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych – realny czas zwrotu inwestycji, jaką jest instalacja pompy ciepła w Kielcach lub innym miejscu w Polsce, wynosi od 5 do 7 lat.
 • Długa żywotność pompy ciepła – odpowiednio wykonana usługa montażu pompy w Kielcach czy gdziekolwiek indziej w kraju, zapewnia działanie urządzenia nawet do 50 lat.
 • Instalacja pompy ciepła w Kielcach i nie tylko jest możliwa prawie w każdym obiekcie. Np. w blokach mieszkalnych jej montaż jest łatwiejszy niż instalacja kotła centralnego ogrzewania. Pompy ciepła z powietrza wymagają montażu jedynie dwóch jednostek.
 • Pompę ciepła można umiejscowić np. w pralni. Przy kotle grzewczym nie mamy już takiej możliwości.
 • W przypadku pompy ciepła z powietrza czy gruntu w Kielcach i nie tylko nie ma potrzeby budowania zbiornika na paliwo (olej lub gaz) oraz sprawdzania jego stanu.
 • Jako dystrybutor pomp ciepła w Kielcach i nie tylko polecamy pompy, ponieważ jest to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania obiektu. Przy ich użyciu nie ma ryzyka wybuchu – tak jak w przypadku instalacji gazowej lub zaczadzenia – jak w przypadku instalacji olejowej czy paliwowej.
 • Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła do ogrzewania budynku, może również współpracować z dodatkowymi urządzeniami – łatwo można podłączyć do instalacji np. kolektory słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym. Pompa ciepła może również współpracować z kotłem gazowym, olejowym lub na paliwo stałe.
 • Koszt instalacji pompy ciepła w Kielcach i innych miejscowościach nie jest zbyt wysoki – tym bardziej, że można skorzystać z różnych form wsparcia finansowego.
 • Pompa ciepła oprócz ogrzewania może również chłodzić pomieszczenia w lecie, podnosząc komfort w budynku.
Prosta zasada, efektywne działanie

Jako dystrybutor pomp ciepła w Kielcach i nie tylko polecamy te urządzenia również ze względu na ich zarazem proste i skuteczne działanie. Zasadę działania pompy ciepła można porównać do odwróconej zasady działania lodówki. W przypadku lodówki ciepło jest odprowadzane ze środka na zewnątrz. Pompa ciepła działa dokładnie odwrotnie. Ciepło z powietrza lub gruntu jest wprowadzane przez system grzewczy do pomieszczeń mieszkalnych. W celu zwiększenia temperatury następuje sprężenie pary czynnika chłodniczego, tak by temperatura była wystarczająco wysoka dla ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej. Pompa osiąga przy tym temperaturę do około 70°C. Dzięki temu pompy te można zastosować również przy modernizacji, aby uzyskać odpowiednio wysoką temperaturę wody na zasilaniu w celu ogrzania pomieszczenia mieszkalnego przez grzejniki radiatorowe. Koszt instalacji pompy ciepła w Kielcach czy gdziekolwiek indziej w Polsce jest niski w porównaniu z licznymi korzyściami, jakie wynikają z korzystania z tego typu źródła ogrzewania.

Wykorzystanie różnych źródeł energii
Proponujemy pompy ciepła z powietrza, wody i gruntu w Kielcach, a także na terenie całego kraju. To, które źródło ciepła będzie w danym przypadku najlepsze, jest uzależnione od lokalnych warunków oraz zapotrzebowania. Pompy ciepła firmy Viessmann mogą korzystać z różnych źródeł energii:

 • Powietrze – praktycznie nieograniczona dostępność; najniższe koszty inwestycji.
 • Grunt – przez kolektor gruntowy, sondę gruntową lub zasobnik lodu; wysoka efektywność.
 • Woda – wyjątkowo wysoka efektywność; należy uwzględnić jakość wody.
 • Ciepło odpadowe – w zależności od jego dostępności, ilości i temperatury.
Ciepło z powietrza

Pompy ciepła powietrze/woda do ogrzewania wykorzystują energię skumulowaną w powietrzu. Przekształcają ją w ciepło do ogrzewania wnętrz oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Ciepło z gruntu

Pompy ciepła solanka/woda do ogrzewania wykorzystują energię skumulowaną w gruncie. Pobierają ją za pomocą kolektorów gruntowych i przekształcają w ciepło do ogrzewania wnętrz oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Pompa kolektor pionowy

Pompy ciepła solanka/woda do ogrzewania wykorzystują energię skumulowaną w gruncie. Pobierają ją za pomocą sond gruntowych i przekształcają w ciepło do ogrzewania wnętrz oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Co przemawia za wyborem pompy ciepła typu powietrze/woda?
 • Pompy ciepła powietrze/woda w Kielcach i innych miejscowościach wykorzystują ciepło zawarte w otoczeniu, zapewniając niskie koszty ogrzewania budynku.
 • Atrakcyjna cena z montażem pompy ciepła powietrze/woda w Kielcach i na terenie całego kraju.
 • Łatwy i szybki montaż pomp ciepła. Nie jest on uwarunkowany np. posiadaniem odpowiednio dużej działki. Instalacja pompy ciepła w Kielcach i na terenie całego kraju nie wymaga wykonywania odwiertów czy rozległych wykopów.
 • Nowoczesne pompy ciepła z powietrza w Kielcach i nie tylko zostają zamontowane bez dewastacji posesji i drogich instalacji.
 • Usługa montażu pompy w Kielcach nie jest zbyt skomplikowana, więc nie ma też ryzyka popełnienia kosztownych błędów wykonawczych.
 • Urządzenia tego typu można zainstalować w nowym i modernizowanym budynku.
 • Pompy ciepła powietrze/woda w Kielcach i na terenie całego kraju wyposażone w funkcję chłodzenia nie tylko zapewnią ciepło zimą, lecz także komfortowy klimat w letnie dni.
 • W kombinacji z instalacją fotowoltaiczną powietrzna pompa ciepła może ogrzewać dom za darmo.
Pompy ciepła powietrze/woda
Pompy ciepła z powietrza w Kielcach i nie tylko jako źródło energii wykorzystują powietrze zewnętrzne i powietrze usuwane z budynku. Oferujemy pompy ciepła powietrze/woda typu Split, czyli składające się z dwóch jednostek, w tym urządzenia kompaktowe, oraz monoblokowe pompy ciepła przeznaczone do montażu na zewnątrz lub wewnątrz budynku.

Pompy powietrzne typu Monoblok

Powietrzna pompa ciepła to urządzenie grzewcze korzystające z darmowej energii odnawialnej, jaką jest energia skumulowana w powietrzu atmosferycznym. Nawet przy ujemnych temperaturach pompa ciepła powietrze/woda w Kielcach lub innej miejscowości może skutecznie wykorzystywać energię na potrzeby grzewcze budynku.

Pompa ciepła z powietrza do ogrzewania domu i CWU typu Split składa się z dwóch jednostek. Zasada ich działania nie jest skomplikowana. Energia z atmosfery jest pobierana poprzez parownik jednostki zewnętrznej i przekazywana do czynnika chłodniczego. Ogrzany czynnik zostaje przekierowany do sprężarki, gdzie jego temperatura podnosi się do wymaganego poziomu. Następnie gorący czynnik transportowany jest przewodem do jednostki wewnętrznej. Tam, w skraplaczu oddaje ciepło, które trafia dalej do domowej instalacji grzewczej.

Pompy powietrzne typu Split

Powietrzna pompa ciepła to urządzenie grzewcze korzystające z darmowej energii odnawialnej, jaką jest energia skumulowana w powietrzu atmosferycznym. Nawet przy ujemnych temperaturach pompa ciepła może ją skutecznie wykorzystywać na potrzeby grzewcze budynku.

Powietrzne pompy ciepła typu Split składają się z dwóch jednostek. Zasada ich działania nie jest skomplikowana. Energia z atmosfery jest pobierana poprzez parownik jednostki zewnętrznej i przekazywana do czynnika chłodniczego. Ogrzany czynnik zostaje przekierowany do sprężarki, gdzie jego temperatura podnosi się do wymaganego poziomu. Następnie gorący czynnik transportowany jest przewodem do jednostki wewnętrznej. Tam, w skraplaczu oddaje ciepło, które trafia dalej do domowej instalacji grzewczej.

Rozdzielenie pompy ciepła powietrze/woda w Kielcach i innych miejscowościach na dwie jednostki sprawia, że w domu zainstalowane są tylko elementy niegenerujące hałasu, chronione przed zamarznięciem. Pozostałe znajdują się poza budynkiem. Układ Split zapewnia także elastyczny wybór miejsca instalacji pompy ciepła. Każda z jednostek ma niewielkie wymiary, zajmuje więc małą przestrzeń, dzięki czemu łatwiej jest ją umiejscowić. Jednostkę wewnętrzną można zawiesić na ścianie praktycznie w dowolnym miejscu w domu. Jednostka zewnętrzna może stanąć bezpośrednio przy ścianie budynku lub zawisnąć na elewacji domu bez obaw o dyskomfort akustyczny domowników i sąsiadów. Nowoczesne technologie zapewniają bowiem cichą pracę urządzenia. Moduł zewnętrzny pompy ciepła Vitocal 200-S już w odstępie trzech metrów osiąga próg 35 dB, który jest praktycznie niesłyszalny. Dzięki temu montaż pomp ciepła w Kielcach i innych miejscowościach na terenie Polski może być wykonany również w gęstej zabudowie, np. na osiedlach domów szeregowych.

Pompy ciepła w modernizowanym domu

4 ECO to dystrybutor pomp ciepła w Kielcach i na terenie całego kraju typu Split. Tego rodzaju urządzenia mogą skutecznie i tanio ogrzewać niemal każdy budynek – sprawdzają się równie dobrze w nowych, jak i modernizowanych domach. O ile w wykończonym budynku i zagospodarowanym otoczeniu modernizacja, która polega na instalacji pompy ciepła w Kielcach czy gdziekolwiek indziej, może być trudna do wykonania, to modernizację z powietrzną pompą ciepła Split wykonuje się bezproblemowo. Obie jednostki osadza się w wyznaczonych miejscach i łączy rurami chłodniczymi o niewielkich przekrojach. Ingerencja w budynek jest więc ograniczona do minimum. Pompa ciepła z powietrza w Kielcach czy innej miejscowości na terenie Polski może zastąpić stary kocioł lub uzupełnić istniejący system grzewczy. W drugim przypadku powietrzna pompa ciepła pokryje zdecydowaną większość rocznego zapotrzebowania na ciepło budynku, a istniejące urządzenie grzewcze będzie jedynie wspomagać jej pracę przy bardzo niskich temperaturach zimą. Dzięki takiej współpracy znacznie wzrasta wydajność całej instalacji. Zapewnienie domownikom wymaganego komfortu cieplnego w skrajnie niskich temperaturach nie będzie bowiem wymagało uruchamiania grzałki elektrycznej w urządzeniu.

Nieduży koszt instalacji pomp ciepła z gruntu lub powietrza w Kielcach czy gdziekolwiek indziej oraz dodatkowe formy wsparcia, np. w postaci dotacji na zakup urządzenia i jego montaż, to czynniki, które skłaniają do instalacji pomp w domu. Wiele osób zauważa w nich godny uwagi produkt bedący alternatywą dla tradycyjnych urządzeń grzewczych.

Firma fotowoltaiczna w Kielcach 4 ECO to nie tylko dystrybutor pomp ciepła i ich instalator. Nasze usługi obejmują także: