Dlaczego warto wybrać
instalacje pompy ciepła?


 • Niższe koszty budowy domu – instalacja pompy ciepła  sprawia, że nie potrzebujemy budować komina oraz magazynu opału.
 • Odpowiednio dobrana do powierzchni ogrzewanej obiektu pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa. Nie ma potrzeby ładowania opału, czyszczenia pieca i jego rozpalania. Wystarczy regularnie opłacać rachunki za energię elektryczną.
 • Pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym – w miejscu jej eksploatacji nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego.
 • Szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych – realny czas zwrotu inwestycji, jaką jest instalacja pompy ciepła w Kielcach lub innym miejscu w Polsce, wynosi od 5 do 7 lat.
 • Długa żywotność pompy ciepła – odpowiednio wykonana usługa montażu pompy zapewnia działanie urządzenia nawet do 50 lat.
 • Pompę ciepła można umiejscowić np. w pralni. Przy kotle grzewczym nie mamy już takiej możliwości.
 • Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła do ogrzewania budynku, może również współpracować z dodatkowymi urządzeniami – łatwo można podłączyć do instalacji np. kolektory słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym. Pompa ciepła może również współpracować z kotłem gazowym, olejowym lub na paliwo stałe.
 • Koszt instalacji pompy ciepła w Kielcach i innych miejscowościach nie jest zbyt wysoki – tym bardziej, że można skorzystać z różnych form wsparcia finansowego.
 • Pompa ciepła oprócz ogrzewania może również chłodzić pomieszczenia w lecie, podnosząc komfort w budynku.

Jako dystrybutor pomp ciepła w Kielcach i nie tylko, polecamy pompy ciepła również ze względu na ich proste i skuteczne działanie. Zasadę działania pompy ciepła można porównać do odwróconej zasady działania lodówki. W przypadku lodówki ciepło jest odprowadzane ze środka na zewnątrz. Pompa ciepła działa dokładnie odwrotnie. Ciepło z powietrza lub gruntu jest wprowadzane przez system grzewczy do pomieszczeń mieszkalnych. W celu zwiększenia temperatury następuje sprężenie pary czynnika chłodniczego, tak by temperatura była wystarczająco wysoka dla ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej. Pompa osiąga przy tym temperaturę do około 70°C. Dzięki temu pompy te można zastosować również przy modernizacji, aby uzyskać odpowiednio wysoką temperaturę wody na zasilaniu w celu ogrzania pomieszczenia mieszkalnego przez grzejniki. Koszt instalacji pompy niski w porównaniu z licznymi korzyściami, jakie wynikają z korzystania z tego typu źródła ogrzewania.

Wykorzystanie różnych źródeł energii

Proponujemy pompy ciepła z powietrza, wody i gruntu w Kielcach, a także na terenie całego kraju. To, które źródło ciepła będzie w danym przypadku najlepsze, jest uzależnione od lokalnych warunków oraz zapotrzebowania. Pompy ciepła mogą korzystać z różnych źródeł energii:

Powietrze

praktycznie nieograniczona dostępność; najniższe koszty inwestycji.

Grunt

przez kolektor gruntowy, sondę gruntową lub zasobnik lodu; wysoka efektywność.

Woda

wyjątkowo wysoka efektywność; należy uwzględnić jakość wody.

Ciepło odpadowe

w zależności od jego dostępności, ilości i temperatury.

Co przemawia za
wyborem pompy ciepła
typu powietrze-woda?

 • Pompy ciepła powietrze/woda wykorzystują ciepło zawarte w otoczeniu, zapewniając niskie koszty ogrzewania budynku.
 • Atrakcyjna cena z montażem pompy ciepła powietrze/woda.
 • Urządzenia tego typu można zainstalować w nowym i modernizowanym budynku.
 • Pompy ciepła powietrze/woda wyposażone w funkcję chłodzenia nie tylko zapewnią ciepło zimą, lecz także komfortowy klimat w letnie dni.
 • W kombinacji z instalacją fotowoltaiczną powietrzna pompa ciepła może ogrzewać dom za darmo.

Pompy ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła powietrze–woda wykorzystują powietrze zewnętrzne jako dolne źródło ciepła. Nawet przy ujemnych temperaturach pompa ciepła powietrze/woda może skutecznie wykorzystywać energię na potrzeby grzewcze budynku. Oferujemy pompy ciepła powietrze/woda typu Split oraz Monoblok. 


Pompy ciepła

Pompy ciepła w modernizowanym domu

4 ECO to dystrybutor pomp ciepła  na terenie całego kraju. Tego rodzaju urządzenia mogą skutecznie i tanio ogrzewać niemal każdy budynek – sprawdzają się równie dobrze w nowych, jak i modernizowanych domach. Pompa ciepła powietrze – woda może zastąpić stary kocioł lub uzupełnić istniejący system grzewczy. W drugim przypadku powietrzna pompa ciepła pokryje zdecydowaną większość rocznego zapotrzebowania na ciepło budynku, a istniejące urządzenie grzewcze będzie jedynie wspomagać jej pracę przy bardzo niskich temperaturach zimą. Dzięki takiej współpracy znacznie wzrasta wydajność całej instalacji.